Gry Curling online: 15

Gra curling online Gra curling online

Bardzo fajna i ciekawa gra w curling w wersji online. W grę możemy zagrać w 2 osoby. Wybór będzie tu...

Gra w curling Gra w curling

Zagrać tutaj możemy w curling w wersji online. Zadanie w tej grze jest bardzo proste gramy specjalny...

Puppy Curling Puppy Curling

Jest to jedna z popularniejszych gier dwuosobowych z tej serii jaką występuje w sieci. Zagraj ze zna...

Virtual Curling Virtual Curling

Jest to bardzo realistyczna gra jeżeli chodzi o tą dyscyplinę sportową. Początek zaczyna przeciwnik ...

Disco Curling Disco Curling

Pogramy tym razem w trochę inny sposób z tą dyscyplinę sportową. Aby mieć możliwość gry wykorzystuje...

Office Curling Office Curling

Teraz trochę rozrywki dla osób które siedzą w biurze będziemy mogli pobawić się razem z postaciami w...

Puppy Curling Puppy Curling

W tej grze należy trafić psem do celu.Najlepiej jeśli zrobisz to w środek tarczy na końcu sali.Klika...

Nowe włosy Anny Nowe włosy Anny

Ania wybiera się dzisiaj na imprezę i potrzebuje twojej pomocy w przygotowaniu ładnej fryzury. Stwór...

Koronacja Anny Koronacja Anny

W tej grze masz szansę przygotować księżniczkę Annę do koronacji. Jest to jeden z najważniejszych dn...

Odmiana Elsy Odmiana Elsy

Czy znudził Ci się wygląd księżniczki Anny? W tej grze masz szanse zmienić go w taki sposób jaki tyl...

Wirtualny fryzjer Wirtualny fryzjer

Piękny wygląd jest bardzo ważny dla każdej dziewczyny. Potrzebują one tego aby czuć się szczęśliwie ...

Salon odnowy biologicznej Salon odnowy biologicznej

Właśnie zacząłeś prowadzić swój własny salon odnowy biologicznej i przyszła do Ciebie pierwsza klien...

Anna nowa odsłona Anna nowa odsłona

Księżniczka Anna uwielbia zmieniać wygląd, a najbardziej z tego uwielbia zmieniać fryzurę. Czy pomoż...

Nude look Nude look

Witaj w szkole modnego makijażu.Dzisiaj możesz nauczyć się sekretów kosmetycznych, a w szczególności...

« poprzednia 1 2 następna »

gry curling

gry curling Chcecie spróbować nowej dyscypliny sportowej jaka trafiła na nasz portal? Jeżeli tak to zachęcamy Was do wybrania działu gry curling w którym to będziemy mogli pograć w curling i zmierzyć się z innymi graczami. Jest to fajna dyscyplina sportowa, zanim zagracie zachęcamy do zapoznania się instrukcją czyli poznaj zasady gierki. należy od do sportów zespołowych i tych precyzyjnych. Gra toczy się na tafli lodu, gdzie w rywalizacji biorą udział 2 drużyny, przy czym każda z nich składa się z czterech zawodników. W grze wypuszcza się granitowe kamienie w kształci czajnika. Muszą one dotrzeć do tak zwanego domu. To ile punktów uda Ci się zdobyć zależy ile kamieni znajdzie się najbliżej środka domu. Sprawdź się w tej darmowej grze online.

Jest to sport, w którym gracze przesuwają kamienie na arkuszu lodu w kierunku obszaru docelowego, który jest podzielony na cztery koncentryczne koła. Jest to związane z miskami, bule i shuffleboard. Dwie drużyny, każda z czterema graczami, po kolei przesuwają ciężkie, polerowane kamienie granitowe, zwane także skałami, poprzez lodową kręconą blachę w stronę domu, okrągły cel zaznaczony na lodzie. Każda drużyna ma osiem kamieni. Celem jest zgromadzenie najwyższego wyniku w grze; Punkty są naliczane za kamienie leżące najbliżej środka domu po zakończeniu każdego z końców, co kończy się, gdy obie drużyny rzuciły wszystkie swoje kamienie. Gra zazwyczaj składa się z ośmiu lub dziesięciu końców. Lokówka może powodować zakrzywioną ścieżkę, powodując powolne obracanie się kamienia podczas przesuwania się, a na ścieżkę skały mogą dodatkowo wpływać dwa zamiatarki z miotłami, które jej towarzyszą, przesuwając się po arkuszu, używając mioteł w celu zmiany stanu lodu przed kamieniem. Zamiatanie skały powoduje, że mniej się zwija i zmniejsza tarcie, które spowalnia skałę. Wiele strategii i pracy zespołowej polega na wyborze idealnej ścieżki i umiejscowienia kamienia dla każdej sytuacji, a umiejętności lokówek określają, jak bliski jest pożądany rezultat, jaki osiągnie kamień. Daje to curlingowi przydomek "szachy na lodzie

Powierzchnia gry lub określona jest przez Federację tej dyscypliny sportowej. Jest to prostokątny obszar lodu, starannie przygotowany, aby był możliwie płaski i równy, o długości od 146 do 150 stóp (45 do 46 m) i szerokości od 14,5 do 16,5 stóp (4,4 do 5,0 m). Krótsze krawędzie arkusza nazywane są tablicami. Ze względu na wydłużony kształt, kilka arkuszy może być ułożonych obok siebie na tej samej arenie, umożliwiając jednoczesne odtwarzanie wielu gier. Cel, dom, jest wycentrowany na przecięciu linii środkowej, przeciągniętej wzdłuż środka prześcieradła i linii tee, wyciągniętej 16 stóp (4,9 m) z tablicy i równolegle do tablicy. Te linie dzielą dom na ćwiartki. Dom składa się z centralnego koła (przycisk) i trzech koncentrycznych pierścieni, o średnicy 4, 8 i 12 stóp, utworzonych przez malowanie lub układanie kolorowych arkuszy winylowych pod lodem i są zwykle wyróżniane kolorem. Kamień musi przynajmniej dotykać zewnętrznego pierścienia, aby zdobyć punkty (patrz punktowanie poniżej), w przeciwnym razie pierścienie są jedynie wizualną pomocą do celowania i oceny, który kamień znajduje się bliżej przycisku. Dwie linie wieprzy są rysowane 37 stóp (11 m) od i równolegle do tablicy.

Hacki są przymocowane 12 stóp (3,7 m) za każdym przyciskiem; hack daje rzucającemu coś, na co naciskać podczas rzutu. Na lodowiskach zazwyczaj znajdują się dwa stałe hacki, gumowane otwory, po jednym z każdej strony linii środkowej, z wewnętrzną krawędzią nie większą niż 3 cale (76 mm) od linii środkowej i przedniej krawędzi linii łamania . Można również użyć jednego przenośnego hackowania. Lód może być naturalny, ale jest zwykle zamrożony przez instalację chłodniczą pompującą roztwór solanki przez liczne rury przymocowane wzdłużnie na dnie płytkiej wody. Większość klubów curlingowych ma lodowcę, którego głównym zadaniem jest opieka nad lodem. Na najważniejszych mistrzostwach, konserwacja lodu jest niezwykle ważna. Duże imprezy, takie jak Brier lub inne krajowe / międzynarodowe mistrzostwa, odbywają się zwykle na arenie, która stanowi wyzwanie dla producenta lodu, który musi stale monitorować i regulować temperaturę lodu i powietrza, a także poziomy wilgotności powietrza, aby zapewnić spójność gra na powierzchni. Często na każdym arkuszu lodu jest umieszczonych wiele czujników w celu monitorowania temperatury powierzchni, a także sond ustawionych w części do siedzenia (do monitorowania wilgotności) oraz w pomieszczeniu sprężarki (w celu monitorowania temperatury zasilania i powrotu solanki). Powierzchnia lodu jest utrzymywana w temperaturze około 23 ° F (-5 ° C).

Kluczową częścią przygotowania nawierzchni do gry jest rozpylanie kropel wody na lód, które tworzą kamyki podczas zamrażania. Powierzchnia żwiru lodowego przypomina pomarańczową skórkę, a kamień porusza się na wierzchu żwiru. Gdy kamień przesuwa się nad kamykiem, każdy obrót kamienia powoduje jego zwijanie się do wewnątrz lub na zewnątrz. Ilość zwijania się (zwana często stopami zwijania się) może się zmienić podczas gry, gdy żwir się zużyje; kostkarka lodu musi to monitorować i być gotowa do zeskrobania i ponownego zeskrobania powierzchni przed każdą grą. Kamień do do tego sportu (czasami nazywany także skałą w Ameryce Północnej) jest wykonany z granitu i jest określony przez Federację, która wymaga wagi od 38 do 44 funtów (17.24 i 19,96 kg), maksymalnego obwodu 36 cali (914,4). mm) i minimalnej wysokości 4,5 cala (114,3 mm). Jedyną częścią kamienia stykającą się z lodem jest powierzchnia toczna, wąski, płaski pierścień lub pierścień, o szerokości od 0,25 do 0,50 cala (6,4 do 12,7 mm) i średnicy około 5 cali (130 mm); boki kamiennych wypukłości wypukłe w dół do pierścienia, a wnętrze pierścienia jest wydrążone wklęsłym, aby usunąć lód. Wklęsłe dno zostało po raz pierwszy zaproponowane przez J. S. Russella z Toronto, Ontario, Kanada po 1870 roku, a następnie zostało adoptowane przez szkockiego producenta kamieni Andrew Kay. Granit na kamienie pochodzi z dwóch źródeł: Ailsa Craig, wyspy u wybrzeży Szkocji w Ayrshire oraz kamieniołom Trefor Granite Quarry w Walii. Ailsa Craig jest tradycyjnym źródłem i produkuje dwa rodzaje granitów, Blue Hone i Ailsa Craig Common Green. Blue Hone ma bardzo niską absorpcję wody, co zapobiega działaniu wielokrotnie zamarzającej wody z kamienia. Ailsa Craig Common Green to granit o mniejszej jakości niż Blue Hone. W przeszłości większość kamieni wytwarzano z Blue Hone, ale wyspa jest teraz rezerwatem przyrody, a kamieniołom jest ograniczony warunkami środowiskowymi, które wykluczają wybuch. Kays of Scotland tworzy kamienie do tej dyscypliny od 1851 roku i ma wyłączne prawa do granitu Ailsa Craig przyznawanego przez markiza Ailsa, której rodzina jest właścicielem wyspy od 1560 roku

Kategorie