Newsy serwisu

Zabawy dla przedszkolaka

Jak możemy się domyślić jest bardzo dużo przeróżnych zabaw dla przedszkolaka w tym artykule przedstawimy kilka według nas ciekawych zabaw dla przedszkolaka, którymi warto z Wami się podzielić. te zabawy dla przedszkolaka maja swoja zaletę, że możemy je wykonać zarównow w przedszkolu czy też w domu a koszty jakie poniesiemy aby je wykonać będą praktycznie zerowe. Oto zabawy dla wszystkich przedszkolaków jakie proponujemy Wam na te zimowe i mroźne dni:

Pieczątki z ziemniaków- do tej zabawy dla dzieci będziemy potrzebowali ziemniaków z której my wraz z dziećmi będziemy wycinać przeróżne wzory czym ich będzie więcej i będą różne tym lepiej. Kroimy ziemniaka na pół i wycinamy wzory, potem wystarczy że zanurzymy go w farbce i już na kartce papieru możemy wykonywać ciekawe pieczątki we wzory, które sami stworzyliśmy.

Piaskowe zabawy- do tej zabawy będziemy potrzebowali przede wszystkim sypkiego piasku w zimę z nim może być problem dlatego polecamy wybrać się do sklepu zoologicznego gdzie na pewno taki piasek dostaniemy. Jeżeli go nie mamy to kaszę czy też ryż. Będziemy także potrzebowali jeszcze kleju oraz kartki z bloku technicznego. Kartkę taką smarujemy klejem i dajemy dziecku do ręki trochę piasku którym tworzy rysunek może to być domek czy też inne figury gdy klej zaschnie mamy ciekawą kompozycję.

Zimowe zabawy – potrzebować będziemy kartkę papieru, farbki oraz biała basta do zębów. Kartkę malujemy czarna farbką i czekamy do jej wyschnięcia potem używając pasty do zębów malujemy czy to bałwanka czy też śnieżne kompozycje. Idealna zabawa na zimowe dni za oknem.

Galeria sztuki- w domu na pewno znajdziemy słoiki przeróżnych kształtów lub też inne butelki. Szukamy w domu przeróżne świecidełka, jarzębinę czy też inne rzeczy którymi możemy obklejać właśnie te szklane rzeczy.

Jesienne drzewko –rysujemy na kartce papieru drzewko, czym większe tym lepiej dla nas, drzewko musi być bez listków potem z przeróżnych gazet wydzieramy listki, czym więcej kolorowych gazet tym nasze drzewko będzie lepiej wyglądać

Dodany przez Admin Odsłon: 35713

Kategorie