Newsy serwisu

Zabawy dla sześciolatka

Jak wiemy sześciolatki już bardziej na serio traktują swoją zabawę lubią coś konstruować. Spędzają na takich zabawach dość długo czasu dlatego zabawy dla sześciolatków nie mogą już być takie proste ale powinny wymagać ciekawych inwencji twórczych dziecka. Takie interesujące zabawy odnajdziemy właśnie w tym artykule przeznaczonym właśnie dla dzieci w tym wieku. Dla 6latka polecamy:

 

 

Gry planszowe

W szczególności chcieliśmy tutaj polecić gry planszowe edukacyjne gdzie dziecko nie tylko będzie się znakomicie bawić ale także uczyć, zaliczyć do nich należy między innymi Monopoly – gdzie będziemy kupować miasta i nimi zarządzać inwestując i zarabiają pieniądze. Kolejna z nich to Operacja gdzie będziemy musieli się wykazać precyzyjnymi ruchami, a także nauczymy się anatomii ciała. Kolejne polecane przez nas to: ,, Mały chemik” , a także ,,Mały elektronik” – polecane przede wszystkim dla chłopców. Oczywiście są jeszcze chińczyk czy też warcaby, które również są super.

Dokończ słowa

Świetna zabawa w domu czy tez na dworze. Wymyślamy sobie jakieś słowo i mówimy tylko jego początek np. samo, druga osoba musi się domyśleć i powiedzieć o jakie słowo nam chodziło. W tym przypadku  jest to samochód. Przegrywa ta osoba której nie uda się dokończyć słowa.

Kółko i krzyżyk

Prosta i znana każdemu z nas zabawa w kółko i krzyżyk polecamy grać na dworze gdzie kredą będziemy mogli na chodniku czy też na ziemi patykiem bawić się w kółko i krzyżyk.

Odpowiedzi na pytania

Ciekawa i prosta zabawa w którą możemy bawić się wszędzie. Gdy jesteśmy w pokoju zadajemy dziecku pytanie co jest w pokoju dziecko odpowiada np.: łóżko, kolejne pytanie brzmi co jest na łóżku, gdy skończą nam się pomysły następuje zamiana ról.

Biegi z kubkiem

Zadaniem naszym jest przebiegnąć dany odcinek z kubkiem pełnym wody, będziemy musieli także wrócić powrotem. Wygrywa ta osoba, której zostanie więcej wody w kubku i szybciej przybiegnie do celu.

Bierki

W każdym sklepie czy też kiosku je dostaniemy, gra jest świetna zliczamy na koniec punkty ćwiczymy naszą cierpliwość, możemy zagrać w kilka osób.

Zerknij również na nowe: Zabawy dla pięciolatka

Dodany przez Admin Odsłon: 35089

Kategorie