Newsy serwisu

Zabawy dla czterolatka

W artykule tym chcieliśmy przedstawić Wam zabawy dla czterolatka. Będą to zarówno zabawy na dworze, w domu czy też przy komputerze. Na pewno coś z tych zabaw  wybierzecie dla Siebie. Na początku chcieliśmy Wam polecić zabawy jakie odnajdziemy w tym dziale na naszym portalu do druku: TU oraz : TU - odnajdziemy tutaj zagadki dla czterolatków, przeróżne labirynty, dokończ rysunki czy tez rysowanie po kropek oraz zwykłe kolorowanki  za darmo. Jeżeli chodzi natomiast o zabawy w domu czy też na dworze to polecamy tutaj następujące zabawy dla 4latka:

 

Pieczątki z ziemniaka

Do tej zabawy dla dzieci będziemy potrzebowali ziemniaki, które przekrajamy na pół i przy pomocy nożyka rzeźbimy w nich przeróżne wzory. Czym więcej tym lepiej, następnie tak wykonane ziemniaki maczamy w farbce plakatowej i odbijamy na kartce papieru wychodzić nam będą ciekawe wzory i pieczątki zrobione przez nas samych.

Malowania na wesoło

Jest to zabaw a której na samym początku będziemy musieli pokolorować kartkę, najlepiej sztywną z bloku technicznego, kartkę kolorujemy farbkami plakatowymi na kolor czarny. Następnie gdy kartka nam wyschnie malujemy na niej pastą do zębów bałwanka i inne przedmioty jakie chcemy aby się na niej znalazły. Gdy całość nam wyschnie możemy pokolorować na dowolne kolory przy użyciu farbek. Dziecku na pewno spodoba się ta zabawa.

Wazonik

Razem z dzieckiem macie możliwość się wykazać i przygotować wyśmienity wazonik  dla babci na kwiatki. Wystarczy, że poszukamy w domu jakieś niepotrzebne słoiki czy butelki, czym dziwniejsze kształty tym lepiej gdyż wazoniki będą niepowtarzalne. Następnie szukamy jakiś ozdób którymi byśmy mogli obkleić nasz wazonik, może to być folia aluminiowa jak i też inne świecidełka. Wszystko naklejamy na wazonik, możemy go też pokolorować farbkami.

Słownictwo na wesoło

W tą zabawę dla czterolatka będziemy mogli się bawić wszędzie czy w domu czy na zakupach lub też po prostu podczas kąpieli malucha. Wystarczy że mówimy jakiś wyraz dziecku, które będzie musiało go określać np. słowo jabłko, zadaniem dziecka będzie szukanie określonych cech tego przedmiotu, np.: duże jabłko, zielone itd. Fajna prosta zabawa, która poszerza słownictwo dziecka.

Zapamiętywanka

Doskonała zabawa dla czterolatka gdzie będziemy ćwiczyć pamięć wzrokową. Wystarczy, że wybierzemy kilka zabawek lub też innych rzeczy, które następnie rozkładamy i mówimy dziecko jak nazywają się poszczególne elementy, dziecko powtarza za nas, potem już samo je nazywa każemy mu zamknąć Oczki na chwilkę, wtedy tez chowamy jeden element. Zadaniem dziecka będzie odgadnięcie czego brakuje.

POLECAMY NOWE : Zabawy dla trzylatka

Dodany przez Admin Odsłon: 52542

Kategorie