Wszystkich gier: 6034

Newsy serwisu

Zabawy dla sześciolatka

Jak wiemy sześciolatki już bardziej na serio traktują swoją zabawę lubią coś konstruować. Spędzają na takich zabawach dość długo czasu dlatego zabawy dla sześciolatków nie mogą już być takie proste ale powinny wymagać ciekawych inwencji twórczych dziecka. Takie interesujące zabawy odnajdziemy właśnie w tym artykule przeznaczonym właśnie dla dzieci w tym wieku. Dla 6latka polecamy:

 

 

Gry planszowe

W szczególności chcieliśmy tutaj polecić gry planszowe edukacyjne gdzie dziecko nie tylko będzie się znakomicie bawić ale także uczyć, zaliczyć do nich należy między innymi Monopoly – gdzie będziemy kupować miasta i nimi zarządzać inwestując i zarabiają pieniądze. Kolejna z nich to Operacja gdzie będziemy musieli się wykazać precyzyjnymi ruchami, a także nauczymy się anatomii ciała. Kolejne polecane przez nas to: ,, Mały chemik” , a także ,,Mały elektronik” – polecane przede wszystkim dla chłopców. Oczywiście są jeszcze chińczyk czy też warcaby, które również są super.

Dokończ słowa

Świetna zabawa w domu czy tez na dworze. Wymyślamy sobie jakieś słowo i mówimy tylko jego początek np. samo, druga osoba musi się domyśleć i powiedzieć o jakie słowo nam chodziło. W tym przypadku  jest to samochód. Przegrywa ta osoba której nie uda się dokończyć słowa.

Kółko i krzyżyk

Prosta i znana każdemu z nas zabawa w kółko i krzyżyk polecamy grać na dworze gdzie kredą będziemy mogli na chodniku czy też na ziemi patykiem bawić się w kółko i krzyżyk.

Odpowiedzi na pytania

Ciekawa i prosta zabawa w którą możemy bawić się wszędzie. Gdy jesteśmy w pokoju zadajemy dziecku pytanie co jest w pokoju dziecko odpowiada np.: łóżko, kolejne pytanie brzmi co jest na łóżku, gdy skończą nam się pomysły następuje zamiana ról.

Biegi z kubkiem

Zadaniem naszym jest przebiegnąć dany odcinek z kubkiem pełnym wody, będziemy musieli także wrócić powrotem. Wygrywa ta osoba, której zostanie więcej wody w kubku i szybciej przybiegnie do celu.

Bierki

W każdym sklepie czy też kiosku je dostaniemy, gra jest świetna zliczamy na koniec punkty ćwiczymy naszą cierpliwość, możemy zagrać w kilka osób.

Zerknij również na nowe: Zabawy dla pięciolatka


Dodany przez Admin Odsłon: 34289

News nie był jeszcze komentowany

Dodaj Komentarz: (zalogowani użytkownicy, minimum 5 znaków)

Box Reklamowy

nowi uzytkownicy
Najaktywniejsi
Farcik

Farcik

Punktów: 1903

dzeko

dzeko

Punktów: 1408

123454321

123454321

Punktów: 1341

Elanda

Elanda

Punktów: 1016

Juustynna

Juustynna

Punktów: 855

Zobacz wszystkich »

Zobacz nasze inne serwisy z grami:
Grajnik.pl
Mamydzieci.pl Gry
Ostatnie komentarze
Zabawy dla dziewczynki i chłopaka

ta gra może być ale bym trochę popracowała na tym żeby było więcej rzeczy do robienia np. że może chodzić do sklepu, może chodzić do kolegi, koleżanki itp. więc jak oceniam to tej grze daje 8 na dziesięć gwiazdek ponieważ jak byłam młodsza miała jakieś 5 lat to lubiłam tą grę teraz mam 10 lat więc trochę się nudzi i jak mówie że bym popracowała tak trochę żeby się nie nudziła takim już starszym dzieciom tak jak np. ja ale są jeszcze starsze dzieci ode mnie.

2016-12-18 13:00:59
Gra chomik

uważam ze ta gra jest super trudne poziomy i wszystko ja bym nic nie zmieniała a żeczywiście mało jest gier ale tej grze daje dziesięć na dziesięć gwiazdek

2016-12-17 18:27:23
Super Mario

uważam że ta gra może być ja bym popracowała jeszcze trochę na tym żeby te lewele nie były szybkie do zrobienia ponieważ to jest bardzo łatwe oceniam tak siedem na dziesięć gwiazdek jak już mówiłam popracowałabym na ty jeszcze ale gra fajna więc może być

2016-12-17 18:13:07
Miecze i sandały

Mi bardziej podoba się ta część :)

2016-09-07 10:34:23