Newsy serwisu

Zabawy ruchowe dla dzieci

Zabawy ruchowe dla dzieci bardzo dobrze wpływają na nasze dziecko. Objawia się to między innymi przez poprawę samopoczucia dziecka jak i też zaspakajają jego potrzebę ruchu, która u takiego malucha jest dość duża.  W tym artykule przedstawimy kilkanaście zabaw ruchowych dla dzieci, będą to przeróżne zabawy z pewnością coś ciekawego dla Swojego malucha odnajdziecie. Oto wybrane przez nas zabawy ruchowe dla dzieci:

 

Zabawa w skakanie

W tą zabawę możemy zabrać udziale  kilka osób, praktycznie w każdym miejscu możemy się w nią bawić. Polega ona na tym iż tworzymy dwie drużyny, które następnie ustawiamy obok siebie. Dzieci musza skakać na jednej nodze określony dystans po czym wrócić biegiem jak najszybciej, w tym momencie skacze 2 osoba z grupy. Jest to świetna zabawa przez rywalizację dzieci, Wygrywa ta ekipa, która oczywiście będzie szybsza i jako pierwsza wykona zadanie.

Tor przeszkód

Czeka na nas prawdziwy tor przeszkód, możemy go ułożyć z książek, zabawek czy też zwykłych plastikowych butelek oraz innych elementów które mamy gdzieś pod ręką. Układamy je w jednej linii. Zadaniem dziecka będzie jak najszybciej przejść ten tor przeszkód jednak w taki sposób aby go nie przewrócić, poruszamy się oczywiście zygzakiem.

Ćwiczymy celność z dzieckiem
 

Na boisku czy też w domu na podłodze mamy możliwość zabawy w ta ciekawą grę gdzie będziemy ćwiczyć celność. Jeżeli gra odbywa się na boisku to rysujemy dość spore koło, jeżeli w domu to formujemy je jakąś taśmą. Zadaniem dziecka będzie trafianie z odpowiedniej odległości do kółka.

Uwaga na wilka

W tą zabawę świetnie się bawimy na dworze, wystarczy że narysujemy określoną liczbę kółek na ziemie, które będą naszym schronieniem. Liczba kółek  musi być zawsze o jedną mniej niż jest osób. Dzieci biegają sobie swobodnie a na komendę: Wilki muszą jak najszybciej schować się do kółka czyli naszego domku, osobie której się to nie uda odpada z gry, liczbę kółek pomniejszamy wtedy o jedno mniej.

Naśladowanie

Dzieci w tej zabawie ruchowej naśladują przeróżne pory roku i inne zjawiska pogodowe. Gdy powiem silny wiatr wieje dzieci powinny ruszać rękami niczym konary drzew oraz dmuchać naśladując powiew wiatru. Gdy mówimy że wiatr ucichł dzieci kładą się na podłogę.

Zabawa w policjanta i złodzieje

Grupę dzieci dzielimy na policjantów i złodziei wskazujemy miejsce gdzie znajduje się więzienie do którego będziemy łapać złodziei. Zabawa trwa do czasu gdy policjanci nie złapią wszystkich złodziei znajdujących się na boisku. Łapiemy ich przez dotknięcie drugiej osoby.

Utrzymanie równowagi

Zadanie jest dość proste dzieci dzielimy na dwie grupy, rysujemy na boisku punkt do którego muszą dotrzeć i który muszą okrążyć. Do ręki dzieci dajemy kubeczki z wodą z którymi muszą iść do punktu kontrolnego, okrążyć go i wrócić powrotem. Wygrywa ta drużyna która wykona zadanie szybciej i której pozostanie więcej wody w kubku.

Zobacz także ----> Zabawy dla trzylatka

Dodany przez Admin Odsłon: 29637

Kategorie