Newsy serwisu

Zabawy dla trzylatka

Zabawy dla trzylatka można rozdzielić na kilka kategorii i rodzajów. Postaramy się przedstawić zabawy dla trzylatka zarówno te plastyczne jak i inne do których zaliczymy zabawy dydaktyczne czy ruchowe dla 3letniego dziecka, a także ciekawe zabawy z chustą. Zacznijmy od zabaw plastycznych tutaj chcieliśmy polecić kolorowanki do druku jakie odnajdziemy na naszym serwisie właśnie tutaj ----> Kolorowanki do druku , odnajdziemy tam proste kolorowanki jak i też labirynty, łączenie punktów i wiele innych plastycznych zabaw w sam raz dla trzylatka. Oto zabawy dla trzylatków:

Zabawy z pastą- ta zabaw na pewno spodoba się trzylatkowi, wystarczy, że pokolorujemy kartkę papieru ( najlepiej z bloku technicznego) na kolor czarny, gdy tak pomalowana kartka wyschnie dajemy trzylatkowi tubkę pasty którą będzie malował po kartce przeróżne wzorki, polecamy bałwanka, którego gdy pasa zaschnie dodatkowo farbkami możemy pokolorować takie elementy jak nosek czy czarne guziczki.

Części ciała- ta zabawa ma na celu naukę poszczególnych części ciała dla dzieci. Wymieniamy po kolei według piosenki: Głowa, ramiona, kolana, pięty , kolana, pięty, kolana, pięty. Głowa ramiona, kolana, brzuch. Oczy uszy, usta ,nos”. Poszczególne części ciała jednak dość wolno by trzylatek pokazywał nam te części ciała gdy czegoś nie będzie wiedział oczywiście należy mu podpowiedzieć.

Dźwiękowe zabawy- jeżeli macie w domu kubki po jogurtach, czy też roli po papierze to w sam raz nadają się do tej zabawy, wsypujemy do nich czy to groch czy kamyczki lub inne przedmioty. Następnie zaklejamy pojemniczki i powstają nam wspaniałe grzechotki, które wydają przeróżne dźwięki.

Osy na wesoło- jeżeli masz rolki po papierze to pomaluj je wraz z trzylatkiem na czarno- żółte kolory, z piłeczki robimy główkę dla pszszczółki, z tektury czy też drucików czółki, skrzydełka możemy zrobić z foli aluminiowej, tak powstanie wspaniała pszczółka.

Wazoniki – odszukaj w domu jakieś niepotrzebne buteleczki czy też słoiki. Kolejnym krokiem jest poszukanie niepotrzebnych korali, trochę kaszy manny czy też inne świecidełka, które przyklejamy do szklanych buteleczek czy słoików, powstaną przepiękne wazoniki na kwiatki wykonane oczywiście przez Nas.

Dużo więcej podobnych zabaw odnajdziemy tutaj ----> Zabawy dla przedszkolaka

Dodany przez Admin Odsłon: 57269

Kategorie